Bodrum’a Ulaşım, Nasıl Gelinir?, Kaç Km?, Nerede?

Muğla Bodrum’un merkezindeki Otogar’dan (Terminal) 15 dakika da bir kalkan minibüslerle Bodrum içi veya civarına ulaşım sağlanıyor. Gümbet, Turgutreis, Bitez, Göltürkbükü, Yalıkavak, Ortakent, Akyarlar, Yalıçiftlik, Torba, Mazı, Mumcular, Bağla, Gümüşlük, Karaincir, Güvercinlik ve Gündoğan’a Bodrum’un merkezinden karşılıklı olarak minübüs seferleri yapılıyor. Bodrum içi ulaşımında minübüs haricinde merkezde bulunan cami önündeki taksileri de kullanmanız mümkündür.

İstanbul, Ankara, İzmir gibi belli başlı merkezlerden Bodrum’a hemen hemen her otobüs firması sefer yapıyor. Otobüs şirketleri özellikle yaz döneminde bu yöne olan sefer sayılarını talebe göre olabildiğince artırıyorlar. Eğer İstanbul ve yakınlarından özel arabanızla bu güzel yöreye doğru gidiyorsanız, Bodrum’a gitmek için İzmir – Aydın otobanını kullanmanız mümkündür.
Ayrıca Bodrum’a en kısa ve en konforlu yoldan, kısaca havayoluyla da ulaşabilirsiniz. Çeşitli seyehat acenteleri Bodrum’a seferler düzenliyor, ancak talep çok fazla olduğu için, erken rezervasyon yaptırmanızı şiddetle öneriyoruz. Hava Alanından Bodrum’a ulaşmak için Milas-Bodrum arası sefer yapan otobüsleri kullanmanız mümkündür. Milas – Bodrum arası yaklaşık bir saattir.

Eğer Bodrum Havaalanı’nda yer bulamazsanız, şansınızın fazla bulunduğu Dalaman Havaalanı’nı da denemenizde fayda var. Arada epey uzun bir yol var. Fakat Bodrum’dan Dalaman’a giden bazı özel minibüsler, sizi hesaplı ve hızlı bi şekilde havaalanına oldukça erken yetiştirebilirler.Okuyucu Puanımız
[Toplam: 1 Ortalama: %ortalama%]