Mavi Yolculuk keyifli bir tatil için bence en güzelidir diye düşünüyorum. Bodrum Mavi Yolculuk Bodruma has yapımı olan en fazla 12 kabini olan ve 25 kişiye kadar alabilen gulet yatlarla Bodrumdan başlayıp Göçek, Marmaris, Fethiye ve Antalya ya kadar süren pırıl pırıl koylara yapılan bir yat gezisidir.

Halikarnas Balıkçısı olarak bilinen ünlü yazar ve hikayeci Cevat Şakir Kabaağaçlı’nın arkadaşlarıyla birlikte Mavi Yolculuğu başlatan ve tanıtandır. Sürgün gönderilmesi ve bu sürgünü keyifli bir hale dönüştürmesi günümüze kadar güzel bir Bodrum Aktivitesi olarak gelmiştir. Halikarnas Balıkçısı Cevat Şakir Kabaağaçlı ilk turu Gökova korfezinde küçük sünger teknesiyle başlatmıştır. Şimdi artık büyük gulet yatlarla Bodrum Mavi Yolculuk yapılmaktadır. Ortalama olarak 1 hafta sürer Mavi Yolculuk. Fakat 20 gün kadar da sürdürebilirsiniz bu yolculuğu. Ya da çok kısa olarak 3 günde de bitirebilirsiniz.

İlk zamanla Mavi Yolculuk iki kültürün sınırları belirlenmişti. İlki Karya. Gökova Körfezi, Datça ve Marmaris’e kadar. İkincisi Likya yolu. Marmaristen başlayıp Antalyaya kadar olan güzagahtır. Hem doğal güzellikleri hemde arkeolojik değeriylede çok önemlidir.